עמותת יד לקשיש פועלת להעצמת קשישים נזקקים באמצעות תעסוקה יצרנית ויצירתית, תמיכה חברתית וכספית, כמו גם לקידום עמדות חיוביות כלפי קשישים נזקקים ומקומם בחברה.

העמותה נוסדה בשנת 1962 במטרה להציע לאוכלוסיית הקשישים הנזקקים אפשרות לחיות את שלהי חייהם בכבוד. מדי יום מגיעים כ-300 קשישים מירושלים וסביבתה, כולם מקבלי הבטחת הכנסה, עולים חדשים וותיקים, מרביתם ניצולי שואה, בגיל ממוצע של 80+ לבתי המלאכה. הם זוכים לתעסוקה משמעותית ויצירתית, למערכת שירותים כלכלית חברתית ולמסגרת קהילתית חמה ותומכת.

יד לקשיש מאפשרת לקשישים אורח חיים עצמאי בתנאים הולמים באמצעות תמיכה חודשית קבועה וסל שירותים מקיף הכולל בין היתר תשלום דמי כיס, דמי נסיעה, ארוחות בוקר וצהרים, מימון טיפולי שיניים, מתנות בחגים, טיולים להכרת הארץ, ארועי חברה ותרבות ועוד.

כמו כן, פועלת העמותה לקידום עמדות חיוביות כלפי זיקנה וטיפוח קשרים וגשרים בין דוריים. מידי שנה, אלפי מבקרים מגיעים ליום הכרות ופעילות בעמותה, ביניהם משלחות נוער, מחנות קיץ, בתי ספר, טיולים מאורגנים, חיילי צה"ל וסטודנטים מחו"ל.

המבקרים לומדים באופן חוויתי ואינטראקטיבי על המודל הייחודי שלנו, מקיימים קשרים עם הקשישים האומנים ונוכחים לדעת כי רגשות של חשש, רתיעה ורחמים מתחלפים בהערכה עמוקה, השראה ואופטימיות.

הכנת מחזיק לנר נשמה בעבודת יד

בתקופה זו, מחלקות העמותה עוסקות ביצירת מגוון מארזי מתנה מקסימים לכבוד החגים הקרבים ובאים.

כל אחת מן המחלקות לוקחת חלק ומייצרת פריטים העשויים מחומרים שונים ובטכניקות שונות. במארזים משולבים פריטים ייחודיים העשויים משי, קרמיקה, מתכת, צמר, נייר ממוחזר ועוד. על כל פריט עובדים מספר רב של קשישים המביאים אותו לרמת גימור מושלמת. ובנוסף לעבודות היד בעצמן, כל מארז מלווה גם בסיפור אישי של אחד הקשישים האומנים שיצרו אותו.

המארזים היפהפיים מגיעים במגוון סגנונות ומחירים כדי שכל אחד יוכל למצוא את המתנה המושלמת עבורו.

להזמנה כמותית פנו אלינו לקבלת הצעת מחיר:

שאלות לגבי המארזים שלנו?
צרו קשר ונשמח לעזור!

כל הזכויות שמורות ליד לקשיש 2021